Tipy na servis bicykla

Pravidelne kontrolujte svoj bicykel


Alebo nechajte svojho miestneho predajcu, aby to urobil za vás. Keď sa opotrebované diely vymenia bezodkladne, váš bicykel vám bude dobre slúžiť a poskytne vám potešenie na mnoho ďalších rokov. Spoločnosť Shimano odporúča vykonávať údržbu bicykla minimálne raz do roka, aby sa zaistilo, že zo svojho bicykla budete mať taký pocit, aký by mal byť. Váš miestny predajca je tu, aby vám pomohol.

Je rozumné venovať pozornosť aj malým problémom, ktoré sa vyskytnú na vašom bicykli. V momente, keď zistíte nejaký problém, je najlepšie ho ihneď vyriešiť. Často sa stáva, že čím dlhšie odkladáte riešenie týchto malých problémov, tým viac sa zhoršujú.  


 

Nemáte istotu, či je potrebné vymeniť diely?

Bike Performance Check

Tipy pre horské bicykle MTB

alt

Tip č. 1 Čistenie

Čistenie bicykla po každej jazde je dôležitou súčasťou údržby. Obzvlášť po blatistej jazde je najlepšie nečakať s jej vykonaním príliš dlho. Nezabudnite odstrániť blato a nečistotu medzi spojovacími prvkami reťaze.  

alt

Tip č. 2 Skontrolujte brzdové doštičky

Brzdové doštičky: skontrolujte opotrebovanie a správne nastavenie. Dôkladne vyčistite brzdové doštičky, ako aj brzdný povrch ráfikov. Týmto sa predĺži ich životnosť. Vždy používajte brzdové kazety Shimano na zachovanie výkonu a trvanlivosti vášho brzdného systému Shimano.

alt

Tip č. 3 Skontrolujte matice a skrutky

Pravidelne kontrolujte pevnosť matíc a skrutiek. Ak zhrdzavejú, mali by ste ich vymeniť. Pravidelne ich mažte mazivami Shimano na zabránenie korózie. Alebo môžete použiť matice a skrutky z nehrdzavejúcej ocele.

alt

Tip č. 4 Skontrolujte reťaz, kazetu a prevodníky

Uistite sa, že je reťaz správne napnutá a skontrolujte, či nie je potrebné vymeniť kazetu a/alebo reťazové kolesá. Nezabudnite skontrolovať, či nie sú opotrebované lanká, a vymeňte ich, ak je to potrebné.

Tipy pre cestné bicykle ROAD

alt

Tip č. 1 Skontrolujte brzdové doštičky

Dôkladne si pozrite brzdové doštičky, aby ste skontrolovali opotrebovanie a správne nastavenie. Dôkladne vyčistite brzdové doštičky, ako aj brzdný povrch ráfikov. Týmto sa predĺži ich životnosť. Vždy používajte brzdové doštičky Shimano na zaistenie špičkového brzdného výkonu a zachovanie bezpečnosti vášho brzdného systému Shimano.

alt

Tip č. 2 Nastavenie bŕzd

Nastavte prednú a zadnú brzdu tak, aby zodpovedali sile vašich ramien. Ak je vaše pravé rameno silnejšie, potom nastavte zadnú brzdu na pravej strane bicykla. Ľavým ramenom by sa potom ovládala predná brzda. Výhodou tohto nastavenia je, že keď musíte náhle zastaviť, stlačíte zadnú brzdu s najväčšou silou. Týmto sa zabráni vášmu preleteniu cez riadidlá.  

alt

Tip č. 3 Pravidelná údržba

Ak váš bicykel vyžaduje údržbu, nečakajte príliš dlho. Často sa stáva, že čím dlhšie čakáte, tým viac sa problém zhorší. Nezabudnite použiť správne servisné náradie, ak pracujete na svojom vlastnom bicykli. Náradie je rovnako dôležité ako samotné komponenty. Náš odmasťovací prostriedok so špeciálnym zložením Shimano zaistí správne vyčistenie bicykla. Je užitočný aj na ťažko dostupné miesta na bicykli.  

alt

Tip č. 4 Čistá reťaz je kľúčová

Po každých dvoch alebo troch jazdách odporúčame, aby ste reťaz poutierali handričkou. Nedrhnite nečistotu medzi spojovacími prvkami. Nemažte kazetu, keďže olej priťahuje nečistotu.

Ten najlepší servis nájdete u svojho miestneho predajcu.

Je upokojujúce vedieť, že predajca Shimano je vždy nablízku.

Nájdite správny diel

Len keď sa použijú Shimano Original Parts, komponenty Shimano skutočne zostanú 100 % originálne!

Súhlas s dočasnými internetovými súbormi

Táto webová stránka používa cookies (dočasné internetové súbory) na zlepšenie vašej používateľskej skúsenosti.