Porady serwisowe

Regularnie serwisuj rower

Lub zleć to lokalnemu sprzedawcy.  Jeśli będziesz na czas wymieniać zużyte części, rower będzie Ci dobrze służył i będzie źródłem Twojej radości jeszcze przez wiele lat. Shimano zaleca serwisowanie roweru co najmniej raz w roku. Twój lokalny sprzedawca chętnie Ci pomoże.

Należy też zwracać uwagę na ewentualne drobne problemy z rowerem. W momencie wykrycia usterki, najlepiej od razu ją usunąć. Zwlekanie z naprawą prowadzi to do powstania większych problemów.  


 

Nie jesteś pewien, czy trzeba wymienić części?

Przegląd

Porady dla MTB

alt

Porada nr 1: Czyszczenie

Czyszczenie roweru po każdej przejażdżce to ważny element konserwacji. Zwłaszcza po jeździe w błotnistym terenie. Usuń kurz i brud spomiędzy ogniw łańcucha.  

alt

Porada nr 2: Sprawdzaj klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe: sprawdzaj pod kątem zużycia i prawidłowego ustawienia. Dokładnie oczyść klocki hamulcowe oraz powierzchnie hamujące obręczy. Wydłuży to ich żywotność. Zawsze używaj okładzin hamulcowych Shimano, aby utrzymać moc i trwałość układu hamulcowego Shimano.

alt

Porada nr 3: Sprawdzaj nakrętki i śruby

Regularnie sprawdzaj dokręcenie nakrętek i śrub. Jeśli rdzewieją, należy je wymienić. Smaruj je regularnie smarami Shimano, aby zapobiegać korozji. Możesz również stosować nakrętki i śruby wykonane ze stali nierdzewnej.

alt

Porada nr 4: Sprawdzaj łańcuch, kasetę i tarcze

Upewnij się, że łańcuch jest poprawnie naciągnięty oraz sprawdź, czy kaseta i/lub tarcze nie wymagają wymiany. Nie zapomnij sprawdzić linek pod kątem zużycia i wymień je w razie konieczności!

Porady dla rowerów szosowych

alt

Porada nr 1: Sprawdzaj klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe: sprawdzaj pod kątem zużycia i prawidłowego ustawienia. Dokładnie oczyść klocki hamulcowe oraz powierzchnie hamujące obręczy. Wydłuży to ich żywotność. Zawsze używaj okładzin hamulcowych Shimano, aby utrzymać moc i trwałość układu hamulcowego Shimano.

alt

Porada nr 2: Regulacja hamulców

Ustaw przedni i tylny hamulec tak, aby były dostosowane do siły Twoich rąk. Jeśli Twoja prawa ręka jest silniejsza, ustaw tylny hamulec po prawej stronie kierownicy. Lewa ręka będzie obsługiwała przedni hamulec. Gdy zajdzie potrzeba gwałtownego zatrzymania, tylny hamulec zadziała z większą mocą. Dzięki temu nie przelecisz nad kierownicą.  

alt

Porada nr 3: Regularna konserwacja

Jeśli rower wymaga konserwacji, nie czekaj zbyt długo. Często dzieje się tak, że im dłużej czekasz, tym większy staje się problem. Jeśli sam przeprowadzasz konserwację roweru, pamiętaj aby używać odpowiednich narzędzi. Narzędzia są równie ważne, jak same komponenty. Specjalnie opracowany środek do odtłuszczania Shimano zapewnia prawidłowe oczyszczenie roweru. Jest on również przydatny do zastosowania w trudno dostępnych miejscach roweru.  
 

alt

Porada nr 4: Czysty łańcuch to sprawa kluczowa

Co dwie lub trzy jazdy zalecamy przetarcie łańcucha szmatką. Uważaj, aby nie wcierać brudu pomiędzy ogniwa. Nie smaruj kasety, ponieważ olej przyciąga brud.

Znajdź serwis w Twojej okolicy

Dobrze mieć świadomość, że zawsze znajdziesz niedaleko siebie sprzedawcę Shimano.

Znajdź odpowiednią część

Komponenty Shimano pozostają w 100% oryginalne tylko wtedy, gdy stosujesz Oryginalne Części Serwisowe Shimano.

Zgoda na stosowanie plików cookie

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla zapewnienia użytkownikom lepszych doświadczeń.