نکاتی درباره سرویس دوچرخه

دوچرخه خود را مرتب کنترل کنید

یا از نزدیکترین نمایندگی  بخواهید این کار را برایتان انجام دهد. وقتی قطعات مستهلک شده را فوراً عوض کنید، دوچرخه تان به خوبی در خدمتتان بوده و می توانید برای سالیان متمادی از آن لذت ببرید. Shimano توصیه می کند دوچرخه خود را حداقل سالی یک بار سرویس کنید تا مطمئن شوید دقیقاً همانطور که باید کار می کند. نمایندگان رسمی در این زمینه آماده کمک هستند.

زیرکانه است که حواستان به مشکلات کوچک دوچرخه باشد. به محض اینکه متوجه مشکلی شدید، بهتر است که سریعاً آن را رفع کنید. هرچه رسیدگی به این مشکلات کوچک را به تعویق بیاندازید، بدتر خواهند شد.  


 

مطمئن نیستید که آیا به قطعات یدکی نیاز دارید؟

کنترل سلامت عملکرد دوچرخه

نکات دوچرخه کوهستان

alt

نکته شماره 1 تمیز کردن

تمیز کردن دوچرخه بعد از هر سواری بخش مهمی از اقدامات نگهداری است. به خصوص بعد از سواری در مسیرهای گل آلود، بهتر است که در تمیز کردن خیلی تعلل نکنید. خاک و آشغال های جمع شده در بین اتصالات زنجیر را حتماً پاک کنید.   

alt

نکته شماره 2 لنت ترمزهای خود را کنترل کنید

لنت ترمز: به میزان استهلاک و تنظیم صحیح آنها دقت داشته باشید. لنت های ترمز و محل ترمزگیری روی دایره ها را با دقت تمیز کنید. این کار به افزایش طول عمر هر دو کمک می کند. برای حفظ قدرت و دوام سیستم ترمز Shimano همیشه از کارتریج های ترمز Shimano استفاده کنید.

alt

نکته شماره 3 پیچ و مهره ها را کنترل کنید

هر چند وقت یکبار، محکم بودن پیچ و مهره ها را کنترل کنید. اگر زنگ زده اند، باید آنها را عوض کنید. برای جلوگیری از خوردگی باید آنها را بطور منظم به روان کننده های Shimano  آغشته کنید. یا اینکه می توانید از پیچ و مهره های ساخته شده از فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) استفاده کنید.

alt

نکته شماره 4 زنجیر، خوردو و طبق ها را کنترل کنید

مطمئن شوید که میزان سفتی زنجیر مناسب بوده و ببینید آیا خودرو و/یا طبق ها نیاز به تعویض دارند یا خیر. فراموش نکنید که سیم ها را نیز از جهت استهلاک بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

نکات دوچرخه جاده

alt

نکته شماره 1 لنت ترمزهای خود را کنترل کنید

به دقت لنت ترمزها را از لحاظ استهلاک و تنظیم دقیق وارسی کنید . لنت های ترمز و محل ترمزگیری روی دایره ها را با دقت تمیز کنید. این کار به افزایش طول عمر هر دو کمک می کند. برای حفظ قدرت و دوام سیستم ترمز Shimano همیشه از کارتریج های ترمز Shimano استفاده کنید.

alt

نکته شماره 2 تنظیم ترمز

ترمز جلو و عقب را بر اساس قدرت دست خود تنظیم کنید. اگر دست راست شما قوی تر است،  ترمز عقب را در سمت راست دوچرخه قرار دهید. که در این صورت دست چپ ترمز جلو را کنترل خواهد کرد. حسن این کار اینست که وقتی نیاز به توقف فوری بود، ترمز عقب را با بیشترین قدرت بگیرید. بدین ترتیب از خطر پرتاب شدن از روی دوچرخه جلوگیری می شود.  

alt

نکته شماره 3 سرویس منظم

اگر دوچرخه شما نیاز به سرویس دارد، این کار را خیلی به تعویق نیندازید. هرچه بیشتر به تعویق بیاندازید، مشکل بدتر خواهد شد. اگر خودتان سرویس دوچرخه را انجام می دهید، حتماً از ابزارهای صحیح استفاده کنید. ابزارها به اندازه خود قطعات اهمیت دارند. گریس پاک کن Shimano با فرمول مخصوص می تواند دوچرخه شما را بخوبی تمیز کند و برای قسمت هایی از دوچرخه هم که به راحتی در دسترس نیستند نیز مفید است.    

alt

نکته شماره 4 کلید کار تمیز بودن زنجیر است

توصیه می کنیم بعد از هر دو یا سه نوبت دوچرخه سواری، زنجیر را با یک کهنه تمیز کنید. مراقب باشید خاک و آشغال را به اتصالات زنجیر نمالید. خودرو را روانکاری نکنید چون روغن، خاک را به خود جذب خواهد کرد.

بهترین خدمات و سرویس را در نمایندگی رسمی دریافت خواهید کرد.

وجود نمایندگی رسمی Shimano در همین نزدیکی، آرامش خاطر می آورد

قطعه صحیح را بیابید

فقط وقتی تک تک اجزا اصل Shimano باشند، کل قطعات 100% اصل Shimano خواهند بود!

رضایت نامه مربوط به استفاده از کوکی

این وب سایت برای استفاده بهتر کاربران، از کوکی استفاده می کند.